Телефон: +38 044 248 4089 E-mail: bio177@ukr.net

Конкурсний відбір на посаду керівників закладів освіти

17 червня 2021 р. в   приміщенні гімназії біотехнологій №177  Солом’янського району м.Києва  відбувся відкритий та прозорий відбір на посаду керівників закладів загальної середньої освіти, що належать до комунальної власності територіальної громади м.Києва.

У цьогорічних конкурсних випробуваннях взяли участь 11  педагогинь  та педагогів.

Дехто з «новеньких» конкурсантів, роблячи перші впевнені кроки на освітянській ниві, не боячись експериментів,  сьогодні продемонстрували   готовність взяти на себе відповідальність за учнівсько-педагогічний колектив школи.  А хтось із керівників закладів освіти, про таких ще кажуть: «Людина на своєму місці», підтвердили свій високий професіоналізм, організаторські здібності.

Перебуваючи в рівних умовах, усі конкурсанти показали високий рівень обізнаності в правових питаннях; ситуативне завдання (письмово) розклали «по поличках».

Єдиною відмінністю між нинішніми й майбутніми директорами закладів освіти є  групи підтримки. За успіх на конкурсі свого  директора вболіває вся його  шкільна родина.

…Важко не погодитися з Пантелеймоном Кулішем: «Щасливий той народ, що має добрі школи». А від себе додамо: і висококваліфікованих директорів.

Механізм прозорого відбору претендентів на посади керівників столичних закладів освіти саме і покликаний віднайти та підтримати небайдужих людей, які поєднували б у своїй роботі функції директорів-учителів, директорів-науковців, директорів-господарників, директорів-менеджерів. А не давати спочивати на лаврах тим, хто, сидячи у директорському кріслі,  рахує дні виходу на пенсію.

Враження від  конкурсу

Директорка  школи №161 з 20-річним стажем Н.О.Оробей уперше бере участь у конкурсних випробуваннях. На запитання: чи не є такі заходи стресовими експериментами над освітянами, відповіла, що вона дійсно хвилювалася, але такі конкурси стимулюють педагога до активної діяльності.

Після тестування директор закладу загальної середньої освіти “Київський спортивний ліцей”, Заслужений тренер України О.О.Кореницький з олімпійським спокоєм відповів на бліцзапитання. Пан Олег вважає, що молодим учителям – дорога, але не треба забувати, що саме «стара гвардія», досвідчені педагоги ліцею вчили майбутніх чемпіонів та призерів Олімпіад: А. Коженкову, І.Осипенко-Радомську, Р.Гонтюка та інших